Jiří Baťa: Od Kyjeva jedou vozy, jsou tam ženský, ukazují kozy

Proč zrovna od Kyjeva? Protože tam má hnutí sídlo a tam také poskytla A. Hutsol rozhovor Parlamentní Listům.cz. Pokud váženému čtenáři není známo, o jakou skupinu jde, zde je stručná charakteristika: ukazují ňadra (kozy), aby prý poukázaly na problémy ve světě. Mimo jiné, jejich úhlavní nepřítel  není  nikdo jiný, než Rusko a ruský prezident Vladimír Putin (viz dále).

Skupina hnutí Femen byla, lépe řečeno je obviňována, že své akce pořádají za peníze západních sponzorů, kteří podporují a snad i organizují jejich demonstrační akce. Potrefená husa se vždy ozve, říká jedno české přísloví a ne jinak je tomu i v tomto případě. Anna Hutsol se proti takovému nařčení tvrdě ohrazuje a ve svém svérázném rozhovoru  všechno uvádí na pravou míru a prozrazuje, jak to prý bylo.

Je důležité  upozornit, že najatá, blíže nejmenovaná novinářka, reportérka jednoho ukrajinského TV kanálu ( jehož jméno pro jistotu A. Hutsol zapoměla jmenovat, ačkoli reportérka byla jejich dobrá známá), psala reportáž o skupině Femen na jejich vlastní objednávku, avšak podle Anny Hutsol  lhala. Jinými slovy, netušíc, jaký bude výsledek práce novinářky, kterou si vědomě najaly, aby o skupině i skrytou kamerou natočila reportáže z jejich demonstrací – ukazování nahých ňader např. v Paříži apod.  Jenže tato novinářka, reportérka nejmenovaného TV kanálu, bylo čilé děvče a kromě práce s kamerou pracovala i perem, hlavou a rozumem. Novinářka se snažila existenci hnutí a jejímu „nahému axhibicionismu“ přijít na kloub a zjistila celkem (ne)překvapující fakta a skutečnosti, které se, jak jinak, nemohly  skupině, tím méně A. Hutsol zamlouvat. Jakkoliv si A. Hutsol však myslí, že na obhajobu zjištěných skutečností  postačí jen pochybnost a  propagandistické bláboly, kterým  někdo uvěří,pak se velmi mýlí. Nicméně bližší konkrétní podrobnosti  a zajímavosti o zjištěných faktech a skutečnostech  činnosti ukrajinské skupiny hnutí  Femen najdete zde:   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-je-kremelsky-Drakula-Sefka-hnuti-Femen-ktere-se-svleka-pro-demokracii-otevrene-promlouva-32.

Nespokojenost a tvrdá kritika A. Hutsol k vykonané práci najaté novinářky, stejně jako její další duchaplné řeči, pomluvy a lži velmi připomínají „výkony“ našich nebojácných válečných dopisovatelů (korespondentů), jmenovitě J. Štětiny či Urbana případně dalších, kteří rovněž podávají „objektivní, nestranné, pravdivé,  poutavé a přesvědčivé“ zážitky,  informace a skutečnosti, podobně jako to činí ve své obhajobě madam Hutsol. Zkrátka, píše-li někdo o věcech, které by měly zůstat utajeny, nedej bože o pravdě a skutečnostech, je oheň na střeše a autoři jsou považováni za neobjektivní a lháře, jako se to stalo v případě zmíněné novinářky či reportéky ukrajinského TV kanálu. Anna Hutsol považuje informace  z reportáží o hnutí Femen za nepravdivé a odvolává se na neprokázání  tvrzení novinářky  o zjištěných skutečnostech. Ano, nejsou prokazatelné, jenže si neuvědomuje, že zatímco ona dostala možnost se cestou ParlamentníchListů.cz k faktům a skutečnostem, ale i k  samotné  novinářce  tvrdě a kriticky vyjádřit, novinářka  tuto šanci nedostala. Takže její tvrzení, že informace novinářky nejsou relevantní, protože je nedoložila žádnými argumenty, jsou stejně vágní, naivní a hloupé jako celá její snaha zpochybnit novinářčiny  získané fakta, skutečnosti a informace.

Není pochyb o tom, že hnutí Femen je financováno (vydržováno) ze zahraničí, což konec konců A. Hutsol sama potvrzuje. Stejně na tom budou další fakta a skutečnosti, které zjistila novinářka. Méně či spíše zcela nevěrohodné  je však  tvrzení, že jsou jim občas zasílány částky ve výši dvou nebo tři stovek eur. Zasílány ano, ale ne zmíněné dvě či tři stovky aur, neboť naproti tomu mluví o tom, jak složitá je struktura organizace hnutí Femen: aktivisté, fotografové, kameramani, novináři, designéři, právníci, spisovatelé, umělci atd., ale také, jak dále poznamenává., fotky, videa, publikace, letáky a další propagační materiál,  to vše by mělo být realizováno či udržováno při životě ze dvou či tří stovek euro.

Madam Hutsol k tomu poznamenává, že  toto všechno zajišťuje  „obrovský lidský potenciál“, založený na „dobrovolnictví“ (rozuměj  bezplatná činnost)!  Jen zcela zabedněný a neinformovaný  člověk  neví, jaká dlouhodobá špatná situace je na Ukrajině a paní Hutsol se nám snaží namluvit, že ta grupa spolupracovníků to dělá bezplatně, dobrovolně! Co tedy dělají oficiálně, z čeho jsou živi a z čeho dávají dobrovolné částky však madam Hutsol také nezmiňuje. Možná, že jí tyto bláboly uvěří ukrajinská veřejnost, ale s takovými  argumenty se sotva podaří přesvědčit naši českou veřejnost (výjimky nejsou vyloučeny). Notabene, jedná-li ze strany hnutí  Femen o „dobrovolnou a prospěšnou činnost“!  Co se už změnilo díky jejich aktivitám v prezentaci nahých ňader (z fotografií tedy nic moc) na Ukrajině či v jiných zemích, není známo. To jim ale asi nevadí, hlavně že je taková  „práce“ baví a mají za ni dobře zaplaceno!

Není  také od věci zmínit  „objektivní a seriózní“, některými lidmi zřejmě vysoce ceněnými názory Anny Hutsol na Rusko a ruského prezidenta Putina. Že někdo někoho nemá rád či jej nemá v oblibě, lze pochopit. Ovšem nenávidět někoho z principu, z  existenční  potřeby za účelem  uhájit svou exhibicionistickou  aktivitu, včetně  zaměření na protiruské provokace a nálady, (což je jistě velmi aktuální i pro jejich sponzory), je hodně, ale opravdu hodně  ubohé. A ubožejší ( ale přiměřeně jejímu IQ tykve) je způsob, jak by si představovala jeho likvidaci:  česnekem, svěcenou vodou nebo jinak (třeba jej nějak uhranout,  nechat zmizet, nebo přeměnit v krkavce)! Opravdu duchaplné úvahy představitelky populárních nahých fen, pardon, Femen!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.


Via: parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~9kUWc$5Dc

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply