Masasına zıpladım, çamaşırım konuşuldu

HABER-

Sitemini sosyal medyada dile getiren Witt, İngiliz Guardian gazetesine yaptığı açıklamada ise çok sayıda kişinin kendisini kutladığını dile getirdi.
Witt önceki gün ‘ECB diktatörlüğünü bitirin’ diye bağırarak Draghi’nin masasına zıplamış, Süper Mario lakaplı bankacının üzerine bildiri ve konfeti yağdırmıştı. Toplantıya gazeteci olduğunu belirterek giren Witt’in daha önce de feminist FEMEN hareketi adına birçok ülkede eylemlere katıldığı ortaya çıktı.

‘Poker surat gitti’
Witt, “Fildişi kulesindeki o seçilmemiş adamın (Draghi) masasında dans etmekten daha iyi ne olabilirdi? Draghi’nin korkmuş, şaşırmış, sarsılmış yüzünü görmek muhteşemdi. Birden poker suratlı bankacı gitti, karşımda sıradan bir adam belirdi. Ekonominin kabullenmek zorunda olduğumuz, Tanrı vergisi bir şey olmadığını göstermek istedim. Ekonomiyi değiştirebiliriz. Eğer ECB demokratik olarak seçilen bir kurum olsa onu daha iyi için kullanırdık” dedi.

Kaynak: Milliyet

Via: minute15.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~6ic9a$60H

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply