Mladá žena do pasu nahá v kostele pomočila oltář. Pak už jen pro …

Mladá žena do pasu nahá v kostele pomočila oltář. Pak už jen pro přítomné fotografy vystřihla několik vyzývavých sexuálních póz. Porno Femen a Pussy Riot placené z židovských peněz

Kostel La Madeleine v centru Paříže poskytuje generacím katolíků útočiště, kde mohou rozjímat, modlit se a dobíjet své pomyslné duchovní baterie. Loni 20. prosince se však stal svědkem nevídané oplzlosti: Mladá žena do pasu nahá přistoupila k oltáři a předvedla symbolický „potrat“, při němž lidský plod představovala telecí játra. Poté se za křiku propotratových sloganů vymočila na oltář. Pak už jen pro přítomné fotografy vystřihla několik vyzývavých sexuálních póz, načež v klidu odkráčela.

Co je Femen?

Radikální feministická skupina Femen, specializující se na akty pouličního pohoršování, znovu udeřila a dostalo se jí očekávané odměny v podobě záplavy servilního mezinárodního televizního, novinového a webového zpravodajství. Šest let po svém vzniku v Kyjevě se z Femen stala jedna z nejmódnějších značek v radikální politice, se zajištěným zpravodajstvím o jejich odporných eskapádách – a podle všeho nekonečnou řadou pohledných mladých žen, ochotných předvádět se před objektivem.

PP

Jedovatá kombinace narcismu, bojovné ženské rozzuřenosti a věčně odhalených ňader z nich učinila miláčky médií. Skupina má pobočky v devíti světových městech včetně Ria de Janeira, Londýna, Frankfurtu, Paříže a Tel Avivu.

Ženy z Femen se postavily za řadu módních „pokrokových“ iniciativ: „vyjádřily“ se ke svazkům homosexuálů, právům transsexuálů, protestovaly na ekonomickém fóru v Davosu, v průběhu fotbalového Eura 2012 a dokonce i v mešitách. O jejich hlavním cíli však může sotva být pochyb. Je jím Rusko a pravoslavná i katolická církev.

Za každou silnou, nezávislou dívčí popovou skupinou zpravidla tahá za nitky spousta mužů. Platilo to v případě Spice Girls, s jejichž sloganem „Girl Power“ přišli marketingoví specialisté, a platí to i u Femen.

Některým z jejich hanebných útoků lze stěží uvěřit – jako například loni v Argentině, kde Femenem inspirované ženy dorážely, plivaly a nakonec měly sex před zbožnými lidmi bránícími svůj kostel před vandalismem. Minulý měsíc skupina odhalených žen pobíhala kolem Svatopeterského náměstí, przníce se krucifixy, než je stihla zadržet policie.

Kdo tedy tvoří Femen a kdo toto seskupení financuje? Kdo tahá za nitky těch odpudivých loutek? A proč jsou jejich urážlivé činy v Evropě – tak velmi citlivé na „zločiny z nenávisti“ – zpravidla řešeny v rukavičkách? To jsou jen některé z mnoha otázek, obklopujících skupinu.

Nahota na prodej

Femen založila v roce 2008 skupina studentek kyjevské univerzity, brojících proti sexuální turistice. Hnutí si rychle získalo mediální pozornost. Jak jejich „nahoře bez“ proslulost rostla, ale stále častěji také zaznívaly nepříjemné otázky: Jak si mohou dovolit pronajímat luxusní kyjevské byty?  Čím si nikde nepracující dívky zajištují obživu? Italské noviny Il Foglio provedly vlastní vyšetřování a odhalily pozoruhodné skutečnosti.

Každá kyjevská aktivistka dostává asi tisíc euro na měsíc a plat vůdkyň se pohybuje okolo 2 500 euro (přičemž v Kyjevě má průměrný plat hodnotu asi tři sta euro). V západní Evropě jsou výdaje vyšší a dívky z Femen tak dostávají tisíc euro na den.

Je to jeho hnutí a on osobně vybírá dívky. Bere jen ty nejhezčí, protože ty dělají nejvyšší náklad novin. Jen nejhezčí holky se dostanou na titulku… On je Femen. K dívkám se chová opravdu hnusně. Řve na ně a nadává jim do děvek.

Klíčovým zakladatelem Femen je americký židovský podnikatele Jed Sunden, jenž je ostatně hádankou sám o sobě, zejména kvůli svému přinejmenším neobvykle dosaženému podnikatelskému úspěchu. Po odpromování na Macalester College v Minnesotě začal Sunden v roce 1993 „tak nějak náhodou“ pracovat na soukromě financovaném projektu pořizování soupisu židovských hřbitovů na Ukrajině.

PP koláž

Čtěte ZDE: Francouzská pošta vydala známku, která vyvolává veřejné pohoršení. Posvětil ji však prezident Hollande. Bude se za to zodpovídat? Jednou zcela určitě.

Libertarián, dotující ňadra

Již o necelé dva roky později založil vlastní anglicky psané noviny Kyiv Post. „Byl jsem chudý kluk z Brooklynu, co měl jen svůj sen a pár dolarů v kapse,“ popisuje sám sebe v této době. Jelikož nevěděl nic o podnikání ve vydavatelství a jen velice málo o novinařině, velmi spoléhal na dva zkušené židovské novináře – Igora Greenwalda a Briana Bonnera.

Sny o anglicky vydávaných novinách v postkomunistických zemích přivedly ke krachu nemálo vydavatelů. Sundenův list však nejen že přežil, ale rostl a vzkvétal. Jakoby zázrakem   získával Kyiv Post reklamy od aerolinek a obřích korporací jako Coca Coly a Phillip Morris, které se mnohem větším nezávislým anglicky psaným novinám v Polsku, ČR a všude jinde jinak obloukem vyhýbaly.

Jeho vlastní list zakladatelovy zázračné schopnosti popsal takto: „Libertarián, který věří v nízké daně, minimální zásahy vlády, svobodu slova a trhu. Především však kriticky vnímá kremelské vedení a hrozbu, kterou představuje pro mladou ukrajinskou nezávislost.“

Jako v případě Femen i u Pussy Riot je hnací silou především bezbřehá nenávist ke křesťanství obecně a k pravoslavné církvi zvláště. Ale až Israel Shamir poprvé zdůraznil, že většina prominentních stoupenců Pussy Riot z prostředí ruské umělecké a mediální sféry tvoří hlavně elity židovského původu.

Hanna Hucol, zakladatelka Femen o něm říká: „Byl prvním vlivným člověkem, který si nás všimnul, pomohl nám svými prostředky, dal nám cenné rady, štědře nám přispíval a taky nám říkal, jak jsme neobyčejné. Taky nám jako úplně první pomáhal s propagací a zřízením našeho webu.“

Sunden vždy odmítal prozradit výši darů i důvody podpory extrémistkám. „Můžu potvrdit, že dávám peníze Femen“, připouští. „Neřeknu ale kolik. Setkání s Hannou Hucol na mě učinilo dojem, a stal jsem se příznivcem jejích idejí. Hanna mluví hlasem mladé, nezávislé Ukrajiny. Přestože se s ní neshodnu úplně ve všem, mám za to, že je důležité podporovat její skupinu i další podobné.“ Podle všeho však svou podporu ukončil v roce 2011, kdy se pozornost Femen odvrátila od katolické církve a dívky se pustily do protestů proti sexismu fotbalového Eura.

Ženy jednoho muže?

Sunden však není jediným mecenášem Femen. Za každou silnou, nezávislou dívčí popovou skupinou zpravidla tahá za nitky spousta mužů. Platilo to v případě Spice Girls, s jejichž sloganem „Girl Power“ přišli marketingoví specialisté, a platí to i u Femen, u nichž role Simona Cowella/Svengaliho přinejmenším na čas připadla zapálenému ukrajinskému nacionalistovi Viktoru Svjatskému.

Všechno vyšlo najevo při natáčení dokumentárního filmu o Femen, kde byl Svjatský odhalen jako muž, pokřikující na tyto „radikálně nezávislé“ ženy drsné rozkazy. Podobně jako v případě Jeda Sundena představuje i jeho hlavní politickou agendu nenávist k Rusku.

PP koláž

Čtěte ZDE: Mejdan po francouzsku: Chcete rozmlátit zvony z Notre Dame? Pokud jste satanistická feministka, soud vám leda zatleská. Teroristky z Femen útočí na základy naší civilizace

On je Femen

Australská režisérka Kitty Green konstatuje: „Je to jeho hnutí a on osobně vybírá dívky. Bere jen ty nejhezčí, protože ty dělají nejvyšší náklad novin. Jen nejhezčí holky se dostanou na titulku… On je Femen. K dívkám se chová opravdu hnusně. Řve na ně a nadává jim do děvek.“

Dokument ukazuje telefonát Viktora s aktivistkou Innou.

Viktor: „Dobře. Dobře, Inno, budeš šéfovat zítřejšímu protestu. Nemůžu jít a připravit Alexandru, musíš jít ty. Když se přiblíží policajti, bijte je těma palicema.“

Inna: „Prostě je tlouct?“

Viktor: „Bijte je do zad. Nebojte se. Alexandro, všechno jí to dopodrobna vysvětli. Řekni jí, do prdele... že jsme jí dali 200 dolarů, abysme ji tam dostali. Vysvětli jí to. Buď tvrdá. Po tom posledním posraném protestu, pokud tenhle nezvládne, nikdo se po ní nebude znovu shánět. Ať jde do prdele. A nedostane proplacený lístek. Buď na ní hodně tvrdá. Hodně. A nenech s ní mluvit Annu. Alexandra bude převlečená za diktátora. Na záda jí anglicky napíšeme ‚Společně tvoříme historii‘. Napiš si to.“

Femen zvedá kotvy

Dnes se Svjatský obává o život a po výprasku a málem i únosu „neznámými muži“ žádá o azyl na Západě. S Femen už prý nemá nic co do činění. Poslední kapkou bylo pokácení obřího kříže v Kyjevě aktivistkami Femen v roce 2012 coby vyjádření podpory uvězněným členkám ruské punkrockové skupiny Pussy Riot. Ten zničený kříž upomínal na oběti Čeky a NKVD z třicátých let a pobouření Ukrajinci tehdy požadovali trestní stíhání pachatelek.

Zpřetrhaly mladé ženy Femen pouta, nasazená jejich pány? Nebo jsou spolu s Pussy Riot součástí komplikované psychologické operace NATO k destabilizaci Ruska a zároveň oslabování vlivu církve sionistickými kruhy?

Až hrozba kriminálního řízení a vězení donutila Femen zvednout kotvy a zřídit si nové „velitelství“ v Paříži, kde si vydržují luxusní kanceláře v centru a „výcvikové středisko“ pro jejich skupiny po celém světě. Zdroj jejich financování není znám. Za svůj vzor má Femen skupinu Pussy Riot.

Kdo vše financuje?

Jako v případě Femen i u Pussy Riot je hnací silou především bezbřehá nenávist ke křesťanství obecně a k pravoslavné církvi zvláště. Ale až Israel Shamir poprvé zdůraznil, že většina prominentních stoupenců Pussy Riot z prostředí ruské umělecké a mediální sféry tvoří hlavně elity židovského původu. Patří mezi ně mj. satirik a karikaturista Viktor Šenderovič, sociolog Igor Eidman, galerista Marat Gelman, či celebrita a moderátorka Xenie Sobčaková.

Pussy Riot požívá i nepřímé podpory Sorosovými penězi financovaného NEDu. Pokud se Femen u Pussy Riot něčemu přiučily, je to především ochrana identity zdroje svých příjmů. Nedávno proběhla v jejich řadách vzpoura, když tuniská aktivistka Amina Sboui opustila hnutí právě kvůli nezodpovězeným otázkám, směřujících na zdroje financí.„Nevím, odkud hnutí bere peníze. Ptala jsem se… několikrát, ale nedostala jsem jasnou odpověď. Nechci být součástí hnutí, vydržovaného podezřelými penězi. Co když pocházejí od Izraelců? Chci to vědět.“

Reklamní pornoagentura made in NATO

Skupinu také napadla ve sporu o údajnou zpronevěru její bývalá brazilská organizátorka Sara Winterová. Nechala se slyšet, že Femen nejsou tím, čím se zdají být: „Femen Ukrajina funguje jako firma nebo reklamní agentura. Není to sociální hnutí.  Možná že dřív měly ryzí záměry, ale ty jsou dávno pryč. Je to byznys.“

Zveřejnila emaily, kde si ukrajinská vůdkyně Inna Ševčenková stěžovala na podřadnou kvalitu brazilských děvčat: „(Protest) před ambasádou nebyl sexy, protože kalhotky byly moc těsné a holky vypadaly tlustě. Pozor na to

Zpřetrhaly mladé ženy Femen pouta, nasazená jejich pány? Nebo jsou spolu s Pussy Riot součástí komplikované psychologické operace NATO k destabilizaci Ruska a zároveň oslabování vlivu církve sionistickými kruhy?

V každém případě otázky jen tak neutichnou. V prvé řadě – proč mají i po tolika nechutných akcích mladé ženy z Femen od médií dle všeho nadále bianko šek na podněcování nenávisti? V Anglii nedávno poslali jednoho muže na více než rok do vězení za to, že v reakci na vraždu Lee Rigbyho hodil slaninu na mešitu. Členky Femen zpravidla vyváznou s klepnutím přes prsty nebo pokutou a nemusí se obávat žádných omezení pohybu či cestování.

K tomu žádný další komentář není zapotřebí.

Zdroje zde a zde.

PP

636 čtenářů | 

|  

Open all references in tabs: [1 - 6]

Via: euportal.parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~DndiJ$5u6

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply