Nahá feministka ve Vatikánu: Ukradla sošku Ježíška!

Zadrženou je ukrajinská občanka Jana Ždanovová, která se odhalila na náměstí s nápisem God is woman (Bůh je žena) na hrudi. Z vystaveného betléma vzala sošku čerstvě narozeného Ježíše Krista, kterou držela v náručí, dokud ji nezadržel strážník.

Podle mluvčího Vatikánu Federica Lombardiniho je třeba její čin považovat za zvlášť závažný vzhledem k místu a okolnostem, protože úmyslně urazila náboženské cítění mnoha lidí. Žena by mohla být souzena mimo jiné pro obscénnost a pokus o krádež.

Na Svatopetrském náměstí zatkla policie naposledy aktivistky hnutí Femen v polovině listopadu. Tři Francouzky protestovaly proti návštěvě papeže Františka ve štrasburském sídle Evropského parlamentu. Do půl těla nahé ženy měly na hrudnících nápis Papež není politik a nechaly se fotografovat s krucifixy.

Polonahé feministky vtrhly na módní přehlídku: Dostaly do nosu od naštvané modelky!


Feministky vtrhly na přehlídku návrhářky Niny Ricci a snažily se modelce vyhrnout sukni. Ta se ale nedala.

Že jsou modelky křehké ženy? Tak to rozhodně neplatí o vycházející hvězdě…

Hnutí Femen vzniklo v roce 2008 jako uskupení ukrajinských feministek. Postupně ale získalo mezinárodní rozměr. Od roku 2010 upoutává zájem médií v různých zemích světa svými činy, při kterých jeho členky s obnaženými ňadry odsuzují především sexismus, homofobii, prostituci a náboženství. Loni se například skupina devíti žen na oslavu rezignace papeže Benedikta XVI. svlékla do půl těla v pařížském chrámu Notre-Dame, jejich stíhání ale soud letos zastavil.

 
Vatikán zadržuje členku mezinárodního feministického hnutí Femen. Ta se s obnaženými ňadry zmocnila v jesličkách na Svatopetrském náměstí sošky Ježíška.

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5OZbb$5m9

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply