Ukraińska aktywistka zwolniona z watykańskiego aresztu

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi, poinformował, że postawiono jej zarzuty "kradzieży, aktu obscenicznego i obrazy uczuć religijnych". Otrzymała zakaz wstępu na teren Watykanu, Bazyliki św. Piotra i - jak to określono - "innych miejsc eksterytorialnych". 

W pierwszy dzień świąt, tuż przed orędziem papieża Franciszka aktywistka ruchu Femen z odkrytą piersią wdarła się do szopki na placu św. Piotra i wyniosła z niej figurkę Dzieciątka Jezus. Została natychmiast schwytana natychmiast przez żandarmów.

W watykańskim areszcie pozostaje przedsiębiorca z Triestu Marcello Di Finizio. W Wigilię wszedł na dach bazyliki, żądając rozmowy z premierem Włoch. Protestował przeciwko dyrektywie o liberalizacji usług w Unii Europejskiej. Zgodnie z jej przepisami przedsiębiorcy z innych krajów UE będą mogli od 2016 roku wynajmować włoskie plaże. Di Finizio obawia się, że z tego powodu straci pracę. Był to już piąty jego protest. Przedsiębiorca czeka obecnie na przesłuchanie.

CZYTAJ TEŻ: Watykan: Działaczka Femen chciała ukraść figurkę Jezusa

Galeria: Gościnne występy FEMEN spodobały się nawet Putinowi

Open all references in tabs: [1 - 6]

Via: wiadomosci.dziennik.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Xv9CR$5jh

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply