Nahé aktivistky: Stop prostituci! Fanoušci si užívají nejen fotbaluNaháči na letištích: Na nás svlékací rentgeny nepotřebujete!

Fotbaloví fanoušci (a kolikrát i hráči, jak známe i z dýchánků českého reprezentačního) si rádi povyrazí. A to i během mistrovství Evropy, které pořádá Polsko spolu s Ukrajinou. Pivo teče proudem, občas přijde i chuť si trochu zašpásovat.

Aktivistky ukrajinské skupiny Femen by tomu všemu však nejraději udělaly přítrž. Snaží se hájit práva žen a proto dnes ve Varšavě demonstrovaly proti předpokládanému nárůstu prostituce během šampionátu. 

Dvě hodiny před úvodním utkáním domácího Polska s Řeckem (1:1), soupeřů české reprezentace ve skupině, vyrazily do ulic obnažené aktivistky s jasným poselstvím - s nápisy "Fuck Euro 2012" na hrudích. Mezi tisícovkami fotbalových fanoušků vzbudily velkou pozornost. 

Jenže pak se strhla mela - za výkřiků zmiňovaného hesla začaly dívky kropit fanoušky pěnou z hasicích přístrojů. Policisté zareagovali bryskně - a odvedli výtržnice do přistavených antonů.

"Politici utráceli peníze, aby postavili stadiony, ale neudělali nic pro to, aby vyřešili jiné problémy, mezi které patří i prostituce v obou zemích," řekla jedna z rozhořčených aktivistek novinářům. Několik protestních akcích přitom proti euru podnikly aktivistky již loni. Třeba během návštěvy šéfa UEFA Michela Platiniho na Ukrajině či před losováním turnaje v Kyjevě.

předchozí


Feministky protestují proti rostoucí prostituci během fotbalového šampionátu

další

Feministky protestují proti rostoucí prostituci během fotbalového šampionátu

1/5

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dgjlY$18N

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply