Nahé dívky protestovaly proti Putinovi

Moskva - VIDEO - Obnaženou hrudí se v pátek aktivistky ukrajinské feministické organizace Femen v Moskvě připojily k protestům ruské opozice proti výsledkům parlamentních voleb, které přisoudily vítězství vládní straně Jednotné Rusko premiéra Vladimira Putina.

Ochranka chrámu Krista Spasitele, k němuž se feministky vydaly, se asi po půlhodině pokusila dívky zahalit, ale demonstrantky podle svědků kladly tak činorodý odpor, že nezbylo než přivolat policii; pak se Ukrajinky rychle oblékly a odjely metrem.

Proti výsledkům voleb protestují i další občané Ruska. Vyhrála sice strana Dmitrije Medveděva, ale i ve světě panují o férovosti voleb pochybnosti. Jejich průběh kritizovala americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová i její český protějšek Karel Schwarzenerg.

Do hlavního města se o víkendu chystají údajně desetitisíce lidí, aby vyjádřili svůj odpor k vládnoucí straně i názor, že volby byly zmanipulované.

Ani pro aktivistky z FEMENu nešlo o první akci. Před pár dny se sešly v ukrajinském Kyjevě, kde protestovaly proti chystanému fotbalovému šampionátu EURO 2012, který podle nich podpoří sexuální turistiku. Nelíbí se jim, že mnoho mužů považuje ukrajinské dívky za prostitutky.

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~0FBkR$Fl

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply