Nahé dívky protestovaly proti ruským volbám. Zasahovala policie

Moskva - Obnaženou hrudí se dnes aktivistky ukrajinské feministické organizace Femen v Moskvě připojily k protestům ruské opozice proti výsledkům parlamentních voleb, které přisoudily vítězství vládní straně Jednotné Rusko premiéra Vladimira Putina.


Ochranka chrámu Krista Spasitele, k němuž se feministky vydaly, se asi po půlhodině pokusila dívky zahalit, ale demonstrantky podle svědků kladly tak činorodý odpor, že nezbylo než přivolat policii; pak se Ukrajinky rychle oblékly a odjely metrem.

Proti výsledkům voleb protestují i další občané Ruska. Vyhrála sice strana Dmitrije Medveděva, ale i ve světě panují o férovosti voleb pochybnosti. Jejich průběh kritizovala americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová i její český protějšek Karel Schwarzenerg.

Do hlavního města se o víkendu chystají údajně desetitisíce lidí, aby vyjádřili svůj odpor k vládnoucí straně i názor, že volby byly zmanipulované.

Ani pro aktivistky z FEMENu nešlo o první akci. Před pár dny se sešly v ukrajinském Kyjevě, kde protestovaly proti chystanému fotbalovému šampionátu EURO 2012, který podle nich podpoří sexuální turistiku. Nelíbí se jim, že mnoho mužů považuje ukrajinské dívky za prostitutky.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Wv9CR$F0

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply