Nahé Ukrajinky protestovaly proti Euru

Ukrajinky, jež se kvůli Euru nesvlékly poprvé, brojí hlavně proti prostituci, která podle nich s přílivem fanoušků z celé Evropy během EURO 2012 poroste.
 

Kromě nahoty použily Ukrajinky k protestům před olympijským stadionem také hodně jadrné transparenty jako "Zku*vené EURO 2012, UEFA zaútočila na naše branky, EURO 2012 bez prostituce, Stop EURO bordel."
 

"Chceme, aby vedení UEFA a fanoušci na chvíli zapomněli na kopání do balonu a uvědomili si, že Ukrajina má určité sociální problémy a během ME se stane evropským bordelem," nechala se slyšet vedoucí žena protestující skupiny, dvaadvacetiletá Olexandra Ševčenková.
 

"Jsme si jisté, že UEFA tu chce během šampionátu rozvinout sexuální turistiku a prodávat sexuální služby. Turnaj není jen sportovní záležitostí," přidává se Anna Hucolová z hnutí FEMEN.
 

Dlouho svá nahá těla na odiv novinářům i kolemjdoucím protestující ženy nevystavovaly. Brzy je totiž pozatýkala a následně odvezla policie.
 

"Úmyslně šokujeme, abychom šířily své názory. Žádný muž nebude věnovat pozornost ženě s transparentem, když bude mít na sobě bílou blůzku," vysvětlovala nedávno jedna z aktivistek, proč demonstrují nahé.

Pátek si aktivistky nevybraly náhodou. V Kyjevě se totiž od 18:00 losují základní skupiny ME. Los budeme sledovat na Tn.cz v podrobné ON-LINE reportáži.

 

Via: tn.nova.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Kx1ZT$C2

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply