Papa Seçiminde Femen Şoku

Eylemleriyle gündemden düşmeyen Femen, bu kez Papa seçimini protesto etti.

Haber: Papa Se%C3%A7iminde Femen %C5%9Eoku

 

Ani bir kararla istifa eden Papa 16. Benedikt'i geçtiğimiz günlerde protesto eden Ukraynalı aktivist grup Femen, bu kez Papa seçimini protesto etti.

Grup üyeleri, Vatikan'daki St Peter meydanında aniden ortaya çıkıp, papalık seçimini protesto etti. Yarı çıplak grup üyelerini polis karga tulumda meydanın dışına götürdü.

PARİS'TE DE EYLEM YAPMIŞLARDI

Grup, Papa Benedikt'in istifasının ardından da benzer bir protesto gerçekleştirmiş ve Paris'teki Notre Dame Katedrali'nde 'üstsüz' bir eylem gerçekleştirmişti. Eylemi gerçekleştiren 6 kadın, kilisenin eşcinsel evliliklere karşı bakış açısının artık değişmesini talep etmişti.

PAPA SEÇİLEMEDİ

Geçen ay sürpriz bir kararla istifa eden Papa 16'ncı Benedikt'in halefini belirlemek için bugün yapılan ilk seçimde sonuç çıkmadı ve Sistina Şapeli'nin bacasından siyah duman yükseldi.

Via: haberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~3FBkR$2NS

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply