Planuj tydzień: nie samym Euro człowiek żyje

W głowach i na ulicach Euro, ale poza mistrzostwami też jest świat. Uprzedzamy jednak, że w najbliższych dniach nie będzie łatwo znaleźć w Trójmieście imprezy niezwiązanej z piłką.

Piątek, 8 czerwca Chciałoby się napisać, że w najbliższym tygodniu (a nawet miesiącu) sens ma wyłącznie oglądanie meczów Mistrzostw Europy. Ale przecież chorągiewki przypinane do samochodów, plakaty, banery, spoty telewizyjne, treningi i samoloty reprezentacji drużyn piłkarskich, to nie wszystko, prawda? Nie wszystko, ale nawet jeśli ktoś ma już tego dosyć, to piątku wieczorem nie można zacząć inaczej, niż od obejrzenia meczu Polska - Grecja, który rozpocznie się o godz. 18. A po meczu polecam wybrać się do Buffetu, gdzie zagra Daniel Drumz.

Sobota, 9 czerwca Sobotę zacznę na sportowo, ale nie będę kopał piłki. Marina na Żabim Kruku jest odnowiona i zachęca, żeby odwiedzić ją w nowej odsłonie. Polecam wypożyczyć kajak i przepłynąć się Motławą przed południem. Wieczorem pójdę na "Boga Mordu" w Teatrze Miejskim, żeby sprawdzić, jak wypada w porównaniu z "Rzezią" Romana Polańskiego. A później odwiedzę Sfinks 700, gdzie set didżejski zagra J Wow, muzyk lizbońskiej formacji Buraka Som Sistema.

Niedziela, 10 czerwca Teatr Muzyczny zamyka przed remontem Dużą Scenę, a że ta instytucja nawet z tak prozaicznego wydarzenia potrafi zrobić spektakl (budzenie ducha Nowej Sceny pamiętam do dziś), warto się tam wybrać. Potem szczęśliwcy obejrzą mecz Włochy - Hiszpania na PGE Arenie. Czy któraś z tych drużyn ma szansę na tytuł mistrza? O wyniku będzie można przekonać się też w Strefie Kibica na Placu Zebrań Ludowych. Ci, którzy na piłkę nożną nie mają ochoty, będą mogli obejrzeć tam koncert córki Stinga, I Blame Coco.

Poniedziałek, 11 czerwca Coś dla osób, które mają dość Euro, będzie można zobaczyć na Przymorzu. Tam przez cały czerwiec będą odbywać się imprezy w ramach Strefy Kultury Miejskiej. Uwzględnia ona transmisję meczów oraz specjalne animacje dla kibicujących, jednak głównym elementem programowym będzie prezentacja aktywności i projektów kulturalnych realizowanych na terenie Trójmiasta. Warto to sprawdzić

Wtorek, 12 czerwca Kolejny mecz Polski, tym razem z Rosją. Piszę to w momencie, kiedy nie wiem jaki był wynik z Grecją, ale mam nadzieję, że nie będzie to już "mecz o wszystko", chociaż nasza reprezentacja w swojej historii nie jeden taki grała. W Gdańskiej Galerii Fotografii można oglądać wystawę zdjęć Sputnik Photos pt. "U" poświęconą naszym wschodnim sąsiadom, współgospodarzom Euro. Projekt w formie fotograficznego eseju stanowi opowieść o poszukującym własnej tożsamości kraju i narodzie.

Środa, 13 czerwca Podobno przyjechali tu specjalnie dla kibiców Irlandii. Nie wiem, na ile to prawda, ale czy zespół Snow Patrol sprawdza się na żywo, będzie można przekonać się w Centrum Stocznia Gdańska. Ja chyba jednak wybiorę się do Papryki na kolejne spotkanie z cyklu Żywe Środy. Co prawda tym razem ten cykliczny "tribute to" będzie poświęcony zespołowi U2, jednak do sopockiego klubu warto wybrać się przede wszystkim dla muzyków, którzy tam grają.

Czwartek, 14 czerwca Kierunek PGE Arena? Nie mam biletów na mecz Hiszpanii i Irlandii, ale może uda się coś znaleźć w ostatnim momencie. A jeśli nie to zawsze mogę oglądać ten pojedynek na kanapie - w końcu ta perspektywa też jest całkiem niezła.

  • autorJakub Knera
    j.knera@trojmiasto.pl

Open bundled references in tabs:

Via: rozrywka.trojmiasto.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~FVTYM$146

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply