Polonahé dračice opět řádily: Tentokrát to vytmavily muslimům …

Muslimská konference se konala ve městě Pontoise, které leží severozápadně od Paříže. Vše probíhalo podle plánu do té doby, než na pódium vnikly dvě nejmenované feministky a totálně celou konferenci rozložily. Do půli těla byly nahé a měly na svých tělech napsáno černým fixem, že je nikdo nepřinutí se podřídit. Na místě se právě nacházeli dva muslimští řečníci, kteří zůstali chvíli stát a nevěřícně pozorovali celou performanci. Poté se rozhodli pódium opustit. V několika vteřinách však na pódium vnikla ochranka a rozzuření muslimové. Obě dvě ženy nevybíravě strhli na zem a těsně vedle pódia je brutálně zbili a zkopali.

Doposud podle Daily Mail není jasné, k jaké feministické skupině obě „performerky“ patří. Podle mnohých jde o členky ukrajinského feministického hnutí Femen, mezi jehož základní atributy patří podobné „nahé protesty“. Členky tohoto radikálního feministického hnutí jsou známé svými neočekávanými výpady, jimiž poměrně úspěšně narušují setkání politiků či příznivců ideologie, se kterými nesouhlasí. Femen byla založena v roce 2008, ale do povědomí světové veřejnosti se dostaly především v souvislosti s válkou na Ukrajině. Mezi jejich nejčastější terče patří ruský prezident Vladimir Putin, ale v minulosti již protestovaly i proti vůdkyni Národní fronty Marine Le Penové či bývalému italskému premiérovi Berlusconimu a papeži.

Částečně čerpáno z textu publikovaného na Daily Mail

Před třemi lety se členky uskupení Femen například svlékly přímo ve známé pařížské galerii Louver. Protestovaly tak proti obvinění mladé Tunisanky, jež byla znásilněna policisty a poté obviněna z veřejného pohoršování. O další „nahý protest“ se pokusila o pár dní později jedna ze členek Femen Inna Ševčenková v přímém přenosu arabské televize Al-Džazíra. Než si však stihla sundat tričko, kamera zabrala moderátorku pořadu. Vedle islámu ovšem hnutí Femen „vadí“ i křesťanství. Odchod papeže Benedikta XVI. vítaly nahoře bez přímo v katedrále Notre-Dame v Paříži, kde má hnutí svoji hlavní základnu. O papežovi tvrdily, že je homofob, ale jeho institut papeže odmítají jako takový.

Své si ovšem s hnutím Femen „užil“ také bývalé italský premiér Silvio Berlusconi, který se nikdy netajil svoji zálibou v ženách. Když vstoupil před dvěma a půl lety do volební místnosti v Miláně, aby odhlasoval, doslova se na něj vrhly tři tradičně polonahé feministky a spílaly mu za jeho hříchy. V Tunisu byly tři členky hnutí Femen v létě 2013 dokonce uvězněny. Po měsíční vazbě však vyšly na svobodu a slibovaly, že se již podobného kroku nedopustí. Patrně však měly na mysli pouze území Tunisu, protože ve svých akcích pokračují do dnešních dní. Vloni jedna z nich probodla figurínu Vladimira Putina umístěnou v pařížském muzeu Grévin. V únoru potom skupina feministek z Femen po svém způsobu protestovala v Budapešti proti návštěvě ruského prezidenta.

 

Via: eportal.parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~VIKx8$6JM

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply