Polonahé Ukrajinky vtrhly do volební místnosti v Moskvě

Hlavní favorit voleb, provázený manželkou Ljudmilou, hlasoval stejně jako v posledních letech ve volební místnosti v Ruské akademii věd na Kosyginově ulici. Tentokráte však policie okolí neuzavřela, jak bývá obvyklé při jiných příležitostech, ale pouze všechny kolemjdoucí legitimovala.

U hlasovacích uren na Putina, který se uchází o třetí zvolení prezidentem, čekaly desítky reportérů i pozorovatelů, obraz přenášely i kamery na internet. Zahlédnout se tak dalo i to, že krátce po odchodu předsedy vlády do volební místnosti vběhla tři děvčata, rychle se vysvlékla do půl pasu, aby předvedla nápisy "Kremelské krysy", "Kradu pro Putina!" či "Zloděj potřetí", a začala skandovat hesla proti Putinovi, než je zpacifikovala policie.

K akci se vzápětí přihlásilo hnutí Femen: Aktivistky Oksana, Anna a Irina se prý chystaly ukrást urnu s Putinovým hlasem. "Dívky jsou mladé hlupačky. Myslí si, že je to romantické," usoudil premiérův mluvčí Dmitrij Peskov. Demonstrantky si podle něj svůj díl slávy urvaly, ale také porušily veřejný pořádek a kladly odpor strážcům zákona, a tak zatčení bylo na místě.

Pozorovatelé z celé země hlásí už stovky případů porušení volebních pravidel, zejména údajného opakovaného hlasování. Podle úřadů je ale vše v pořádku a volby hlavy státu probíhají v klidu za rekordní účasti voličů.

Minulý měsíc ani téměř dvacetistupňové mrazy nezabránily pětici polonahých členek Femen protestovat před sídlem ruského plynařského koncernu Gazprom proti "plynovému teroru". V prosinci aktivistky stejným způsobem protestovaly proti údajnému falšování ruských parlamentních voleb.

Hnutí Femen proslulo demonstracemi proti diskriminaci žen a potlačování lidských práv, přičemž jeho členky své akce pořádají vždy polonahé. Organizace sdružuje tři sta žen, z nichž dvacet se aktivně účastní pouličních protestů, které pořádají nejen doma na Ukrajině, ale i v zahraničí.

Via: novinky.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ox1ZT$e8

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply