Prsatky z Femen se rozhádaly. Uzavírají belgickou pobočku

Hlavní strana Zahraničí Evropa


11.09.2013 12:12

Důkaz toho, že ženy nejsou z biologických důvodů schopné spolupracovat v kolektivu? Mezinárodní hnutí za ženská práva Femen, proslulé akcemi poloobnažených aktivistek, uzavírá svou belgickou pobočku. Důvodem jsou interní spory.

"Oznamujeme uzavření belgické odnože Femen. K tomuto rozhodnutí jsme jednomyslně dospěly po sporech ohledně vnitřní organizace mezinárodního hnutí Femen," uvedlo hnutí na sociální síti bez bližších podrobností.

"Ničeho nelitujeme, všechny své akce jsme prováděly upřímně. V žádném případě boj nevzdáváme, budeme ho uskutečňovat jinak. Ať žije revoluce," uvedla v krátkém komuniké belgická pobočka Femen, čítající 14 členek.

Belgická odnož Femen na sebe poprvé upozornila počátkem dubna akcí v jedné bruselské mešitě. Koncem června aktivistky v Bruselu vylezly na vůz tuniského premiéra, aby tak protestovaly proti odsouzení tří členek hnutí v jeho zemi.

Hnutí Femen bylo založeno v roce 2008 na Ukrajině, ale nyní je jeho hlavní sídlo v Paříži. Své dříve centrální kanceláře v Kyjevě skupina uzavřela koncem srpna po policejní prohlídce. Policisté při ní údajně nalezli zbraně.

Španělská ofenziva

Na září chystá ofenzivu mladá španělská pobočka. Na Pyrenejském poloostrově chtějí bojovat proti údajně patriarchii. Chtějí upoutat pozornost na domácí násilí a zákony o potratech.

Španělské "femenky" proto absolvolvaly letní výcvikový kemp, kde se učily, jak správně protestovat. Nesmějí se například usmívat, policisty při svém zatýkání nesmějí urážet a kousat a nesmějí vyjadřovat svá osobní stanoviska.

Na celém světě hnutí pořádá provokativní akce na protest proti diskriminaci žen, homofobii, církvi, autoritářským režimům i volebním podvodům. Aktivistky se na nich zjevují nečekaně a s obnaženými ňadry. Tělo mívají popsané různými slogany.

Foto: ČTK/ZUMA

Autor: - bro -, ČTK

Open bundled references in tabs:

Via: tyden.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~lZEHQ$4D7

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply