Putina v Hannoveri vítali aktivistky Femen: Takto čumel na holé kozy

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa pozdával dnešný protest polonahých aktivistiek hnutia Femen, pretože to podľa jeho názoru pomáha propagovať Hannoverský veľtrh. Súčasne však poznamenal, že o politických témach sa lepšie diskutuje, keď je človek oblečený.

Ruského prezidenta pohľad na nahé prsia pobavil. Ruského prezidenta pohľad na nahé prsia pobavil. Autor: SITA

"Poďakujte sa ukrajinským dievčatám za to, že pomáhajú propagovať veľtrh, lebo bez ich akcie by sa o ňom hovorilo menej," povedal Putin s úsmevom na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Tri aktivistky ukrajinského združenia Femen usporiadali dnes protestnú akciu na Hannoverskom veľtrhu pri stánku automobilky Volkswagen, a to v čase, keď siprodukciu firmy prezeral Putin s Merkelovou.

Putin s Angelou Merkelovou. Na nahých aktivistkách sa dobre zabávali. Putin s Angelou Merkelovou. Na nahých aktivistkách sa dobre zabávali. Autor: SITA

Agentúra RIA Novosti informovala, že aktivistky sa zamiešali do skupinky novinárov. Keď do stánku koncernu Volkswagen vošli politici, mladé ženy vystúpili z davu, vyzliekli sa od pol pása nahor a začali vykrikovať slogany, ktoré mali napísané aj na odhalených telách. Okrem iného, Putina označili za diktátora.

Putin na tlačovej konferencii povedal, že nepočul dobre, čo aktivistky vykrikovali, pretože sa na ne takmer okamžite navalili "takí riadni holohlaví svalovci".

"To nebolo správne, mohli sa k nim správať aj menej drsne," podotkol Putin, ktorý si mladé ženy údajne ani nestihol poriadne všimnúť. "Boli to ryšavky, blondínky alebo brunetky?" pýtal sa novinárov.

Na rozdiel od Putina, ktorý na tlačovej konferencii reagoval na incident s humorom a zmierlivo, jeho hovorca Dmitrij Peskov bezprostredne po akcii uviedol, že "ide o obyčajné chuligánstvo. Bohužiaľ, dochádza k nemu po celom svete, v každom meste. Treba (ich) trestať".


Čítajte ďalej


Autor:
TASR

casringier

Via: cas.sk


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~2XLvO$2dL

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply