Şımarık FEMEN Kızları Papaz Kaçırdı!

FEMEN, Papa'nın Avrupa Parlamentosu'na yapacağı ziyareti iptal ettirmek için papaz kaçırdı. Örgütün Fransız şubesi tarafından internet sitesinde yayınlanan görüntülerde yüzleri kapalı, yarı çıplak 2 FEMEN eylemci bir papazı kaçırırken görülüyor. Örgüt, Papa’nın Avrupa Parlamentosu’na 25 Kasım’da yapacağı ziyareti protesto etmek için böyle bir eylem yaptığını belirtti.

FEMEN üyeleri Facebook sayfalarına da "Papa tarafından yönetilen dünyanın en büyük dini mafyası Vatikan’ın saldırılarına karşı laikliği savunmak için ilk rehinesini kaçırdık. Taleplerimiz karşılandığında rahibi serbest bırakmaya hazırız’’ diye yazdı.

Görüntülerin henüz bir kurgu olup olmadığı bilinmezken, internet kullanıcıları tarafından rahatsız edici bulunduğu belirtiliyor.

FEMEN son aylarda yaptıkları eylemlerde Katolik Kilisesi’ni hedef alıyor. Geçtiğimiz yıl şubat ayında FEMEN üyeleri Paris’teki Notre Dame Kilisesi’nde Papa Benedict’in Papalıktan istifasını da düzenledikleri eylemle protesto etmişti. 

Via: mersinim.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~YllLH$5aJ

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply