Spousta žen se svlékla na ekonomickém fóru v Davosu. PODÍVEJTE …

O protestu s heslem "Chudé, protože jsou ženy" informovaly "sextremistky" z hnutí Femen na své webové stránce a připomněly, že jedním z tématem davoského setkání je i "žena a ekonomika".

 

Demonstrantky se dostaly až k ochranným plotům, kde zapálily červené signální dýmovnice. Proti vzpírajícím se dívkám s píšťalkami zasahovala policie.
 

Femen v Davosu - 2

Otevřít fotogalerii1/3 

Hnutí Femen tvrdí, že protestem chtělo zdůraznit falešnou rétoriku "vládců světa", kteří prý "nad kaviárem a šampaňským posuzují ženský úděl a mlčí o tom, že ženy jsou v 21. století nejpočetnějšími chudými obyvateli planety".

 

Femen vyzývá muže, aby podnikli rozhodné kroky zaměřené na reálné přerozdělení moci, kapitálu a příjmů mezi ženy a muže.

 

Ve svém prohlášení hnutí připomnělo nedávné případy násilí páchaného na ženách: opakované znásilnění studentky v autobusu v Dillí, postřelení pákistánské školačky, která se zastávala vzdělávání žen, tři zabité kurdské aktivistky v Paříži, či věznění dvou členek rebelující ruské punkové skupiny Pussy Riot.

 

Původně ukrajinské hnutí Femen bojuje za práva žen a jejich nahé protesty jsou známé po celém světě. Poslední výrazná demonstrace se odehrála v lednu ve Vatikánu před zraky papeže. První protest proti sexuálnímu vykořisťování žen má za sebou také nově otevřená pobočka Femen v německém Hamburku.
 

Via: tn.nova.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~2AAAi$297

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply