Szarża na "garnek". Nagie piersi i napis na brzuchu

Młoda aktywistka, która zdjęła przy tym koszulkę, ukazując wykonany na ciele napis "Fuck Euro 2012", została aresztowana przez milicję.

Była to już trzecia szarża feministek na puchar, który 11 maja przybył na Ukrainę z Polski. Dwa wcześniejsze ataki skończyły się upadkiem trofeum z podium i miały miejsce w Kijowie i Dniepropietrowsku.

"Stojący na piedestale garnek"

Ołeksandra Szewczenko, jedna z przywódczyń ruchu, wyjaśniła, że ataki na Puchar Delaunaya to część protestu przeciwko rozgrywkom Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, oraz UEFA.

- Główną ideą tych mistrzostw w rozumieniu UEFA jest zarabianie pieniędzy, wykorzystywanie seksualne ukraińskich i polskich kobiet, oraz rozpijanie mężczyzn. Jesteśmy przeciwne Euro 2012. Atakujemy wszystkie symbole związane z mistrzostwami, w tym również ten stojący na piedestale garnek - powiedziała Szewczenko o pucharze.

- Walczymy z nimi gołą piersią i będziemy to robić także podczas samych mistrzostw - dodała aktywistka Femenu.

Będą kolejne ataki?

W Dniepropietrowsku doszło do kolejnego ataku na Puchar Henri Delaunaya,... czytaj więcej »

Puchar Henri Delaunaya odwiedził dotychczas sześć ukraińskich miast, które będą gościć rozgrywki Euro-2012: Kijów, Donieck, Charków i Lwów, oraz Iwano-Frankowsk i Dniepropietrowsk. Kolejnym miastem, gdzie będzie prezentowany, jest Odessa.

Z wypowiedzi Szewczenko wynika, że również tam ochrona Pucharu Delaunaya powinna mieć się na baczności. - O naszych planach w Odessie nie mogę na razie mówić - powiedziała w rozmowie z PAP.

jak//gak/k

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~DKorX$zh

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply