Tegoroczny Tofifest pod znakiem ukraińskich tematów

W miniony weekend zakończył się 39 Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto podkreślić, że w filmie Łukasza Palkowskiego „Bogowie”, który w tym roku wygrał prawie wszystko, nie brakuje toruńskich akcentów. 10 października - kiedy film wejdzie do kin - na dużym ekranie zobaczymy pochodzących z Torunia aktorów - Magdalenę Czerwińską i Piotra Głowackiego. Aktorzy byli również gośćmi i laureatami „naszego festiwalu filmowego” Toffifest. Czy pojawią się w tym roku? Nie wiadomo, ponieważ dyrektor festiwalu Kafka Jaworska trzyma nas w niepewności do samego końca. Wiemy natomiast, że podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie u nas ukraińskich akcentów.

- Pokazy nowego kina ukraińskiego oraz debata o przyszłości kultury na Ukrainie to kolejne punkty programu festiwalu filmowego Tofifest 2014, które ujawniamy. Swoją obecność na debacie zapowiedzieli ukraińscy filmowcy oraz przedstawicielka głośnego kobiecego ruchu społecznego Femen. Prócz najnowszych filmów ukraińskich, pokazane zostaną też produkcje formacji Babylon’13 - grupy ponad 140 filmowców, którzy stworzyli internetowy projekt filmowy dokumentujący wydarzenia na Ukrainie - mówi Kafka Jaworska.

Co, gdzie, kiedy?

- 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest rozpocznie się 18 października w Toruniu.
- Impreza potrwa dziewięć dni.
- Miejscem festiwalu najprawdopodobniej będzie Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa oraz Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

Via: nowosci.com.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~RC2Xk$5Q5

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply