Topless demonstrantky propásly Putina

Hlavní favorit voleb, provázený manželkou Ljudmilou, hlasoval stejně jako v posledních letech ve volební místnosti v Ruské akademii věd na Kosyginově ulici. Tentokráte však policie okolí neuzavřela, jak bývá obvyklé při jiných příležitostech, ale pouze všechny kolemjdoucí legitimovala. U hlasovacích uren na Putina, který se uchází o třetí zvolení prezidentem, čekaly desítky reportérů i pozorovatelů, obraz přenášely i kamery na internet.

Zahlédnout se tak dalo i to, že krátce po odchodu předsedy vlády do volební místnosti vběhla tři děvčata, rychle se vysvlékla do půl pasu, aby předvedla nápisy "Kremelské krysy", "Kradu pro Putina!" či "Zloděj potřetí", a začala skandovat hesla proti Putinovi, než je zpacifikovala policie. K akci se vzápětí přihlásilo hnutí Femen: Aktivistky Oksana, Anna a Irina se prý chystaly ukrást urnu s Putinovým hlasem.

Polonahé demonstrantky z ukrajinské skupiny Femen udeřily i během ruských prezidentských voleb, a to přímo v moskevské volební místnosti, kde o chvíli dříve hlasoval premiér Vladimir Putin.

"Dívky jsou mladé hlupačky. Myslí si, že je to romantické," usoudil premiérův mluvčí Dmitrij Peskov. Demonstrantky si podle něj svůj díl slávy urvaly, ale také porušily veřejný pořádek a kladly odpor strážcům zákona, a tak zatčení bylo na místě.

Pozorovatelé z celé země hlásí už stovky případů porušení volebních pravidel, zejména údajného opakovaného hlasování. Podle úřadů je ale vše v pořádku a volby hlavy státu probíhají v klidu za rekordní účasti voličů.

Polonahé demonstrantky z ukrajinské skupiny Femen udeřily i během ruských prezidentských voleb, a to přímo v moskevské volební místnosti, kde o chvíli dříve hlasoval premiér Vladimir Putin.

Minulý měsíc ani téměř dvacetistupňové mrazy nezabránily pětici polonahých členek Femen protestovat před sídlem ruského plynařského koncernu Gazprom proti "plynovému teroru". V prosinci aktivistky stejným způsobem protestovaly proti údajnému falšování ruských parlamentních voleb.

Hnutí Femen proslulo demonstracemi proti diskriminaci žen a potlačování lidských práv, přičemž jeho členky své akce pořádají vždy polonahé. Organizace sdružuje 300 žen, z nichž dvacet se aktivně účastní pouličních protestů, které pořádají nejen doma na Ukrajině, ale i v zahraničí.

Autor:

ČTK
www.ctk.cz

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: ceskenoviny.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~8OZbb$fd

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply