Три "феменки" зникли після акції біля Комітету держбезпеки Білорусі

"Газета по-українськи" №1341 за 21.12.2011. Рубрика Світ
Три "феменки" зникли після акції біля Комітету держбезпеки Білорусі

У Мінську зникли троє дівчат з українського руху "Фемен": 20-річна Інна Шевченко, Оксана Шачко, 24 роки, і 30-річна Олександра Немчинова. У понеділок вони біля будівлі місцевого Комітету державної безпеки провели акцію, приурочену до річниці виступів опозиції після проведення президентських виборів.

Дівчата роздяглися і розгорнули плакати з написами "Жыве Беларусь!". Намалювали на обличчі вуса, в однієї з них на спині був зображений Лукашенко. Акція розпочалася близько 10.00 і тривала 5 хв. Працівники Комітета держбезпеки затримали відеооператора "Фемен" австралійку Кітті Грін, 26 років. Решті дівчат удалося втекти.

— Останній раз на зв'язок вони виходили о шостій вечора й говорили, що збираються їхати на автовокзал і виїжджати з Мінська. Але через 40 хвилин у них були відключені телефони. Оператора вночі вивезли в Литву. Втрутилося посольство Австралії в Москві, — у вівторок розказукє "ГПУ" лідерка руху 27-річна Ганна Гуцол. — Багато знайомих журналістів із Мінська почали шукати наших дівчат через друзів, затриманих учора під час мітингів. Адвокати робили запити в міліцію, КДБ. Дзвонили українському консулу в Мінську.

О 15.38 інша лідерка руху Олександра Шевченко, 23 роки, написала на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук":

— Тільки що вийшла на зв'язок Інна Шевченко. Розповіла, що вчора о сьомій вечора на вокзалі їх затримали міліція і кадебешники. Зав'язали очі і всю ніч возили в автобусі. Завезли в ліс, облили маслом, змушували роздягатися, погрожували підпалити. Ножем відрізали волосся. Викинули там голими без документів. Вони дійшли до села Беки Єльського району Гомельської області.

Open all references in tabs: [1 - 5]

Via: gazeta.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~noFFg$Kk

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply