Ukraynalı Güzel, Femen Gönüllüsüymüş

Miss Eurasia Güzellik Yarışması'nda ikinci olan Ukraynalı Anna Dishkant, meğer Femen gönüllüsüymüş

Antalya'da gerçekleştirilen Miss Eurasia Güzellik Yarışması'nda ikinci olan Ukraynalı 21 yaşındaki Anna Dishkant, dünya genelinde çıplak eylemleriyle tanınan Femen grubunun gönüllü üyesi olduğunu açıkladı.

Ülkesinde ünlü tekstil markalarının modelliğini yaptığını belirten, 90-60-90 ölçülerindeki Dishkant, 21 dergiye kapak güzeli olduğunu söyledi. 1.72 boyundaki Dishkant, şimdiye kadar bir eyleme katılmasa da Femen grubuna destek verdiğini belirtti. Disckant, "Femen protestoları, Ukrayna'daki birçok genç kız tarafından destekleniyor. Çünkü onlar Ukrayna'da yaşayan kızlar için mücadele ediyor. Kimi zaman yurt dışı eylemlerinde de toplumsal duyarlılığı artırmak için çalışıyor" dedi.

Yarışmaya ailesinin ve diğer manken arkadaşlarının ısrarıyla katıldığını söyleyen Dishkant, "Ülkeme dereceyle döndüğüm için çok mutluyum" diye konuştu.

2008'de Anna Hutsol tarafından kurulan Femen grubu, özellikle seks turizmine karşı yaptığı üstsüz gösterilerle dünya çapında tanındı. Şu an 300'e yakın aktif üyesi bulunan grubun en büyük amacı ise 2017'de bir Kadınlar Devrimi gerçekleştirebilmek. Aynı zamanda bir sonraki Ukrayna seçimlerinde bir siyasi parti olarak yer almayı da planlıyorlar.

Femen kışkırtıcı faaliyetlerini şöyle haklı çıkarıyor: "Bu, bu ülkede duyulmanın tek yoludur. Eğer biz basit pankartlarla protestolar düzenleseydik onlar bizim asla farkımızda olamazdı"

Ancak grup, kendi ülkesinde holiganizm ve ülke sembollerine hakaretten dolayı cezalandırıldı.

Via: haberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~X5ntH$17f

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply