Underground Independent. Sprawdź, co będzie się działo!

Pokazy filmów, wystawy, koncerty i warsztaty. To wszystko od piątku (13.03) w Białymstoku w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej „Underground Independent”.

underground_2015

Najpierw o 18.00 w Foyer kina Forum otwarta zostanie wystawa „Złe sny” Janka Kozy złożona z opowiadań… o ludzkich snach, od tych słodkich i przyjemnych – po koszmarne.

Pół godziny później, także w Forum, rozpocznie się projekcja filmu „Jestem Femen” o współzałożycielce kontrowersyjnego kobiecego ruchu społecznego Ukrainek. Po filmie dyskusję na temat repertuarów obywatelskości i związków aktywizmu ze sztuką poprowadzi Katarzyna Nizołek – socjolog, animatorka kultury, prezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, inicjatorka i koordynatorka Pracowni Sztuki Społecznej. Wśród zaproszonych gości są: Katarzyna Sawicka-Mierzyńska – literaturoznawca i regionalistka, przewodnicząca kapituły nagrody im. Wiesława Kazaneckiego, Małgorzata Skowrońska – socjolog, badaczka kultury, edukatorka w dziedzinie antydyskryminacji, członkini grupy Jegomość, a także Michał Stankiewicz – dramatopisarz i reżyser, twórca spektakli dokumentalnych i partycypacyjnych, m.in. „Import/Export” i „Metoda Ustawień Narodowych”.

Na koniec – o 20.30 w Famie – czekają nas dwa koncerty. Zagrają The Kurws i Monroe’s Mysterious Death.

Kolejne atrakcje czekają nas w niedzielę (15.03). Tego dnia w kinie Forum pokazane zostaną dwa filmy – o 18.30 Rozdroże, a o 20.00 i Death Metal Angola. (mt)

 

Via: akadera.bialystok.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~jVTXM$5vG

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply