Valerie FEMEN üyesi olursa

Gazetenin bu haftaki kapağında, Hollande tarafından aktris Julie Gayet ile aldatılan gazeteci Valerie Trierweiler, bir FEMEN aktivisti olarak tasvir ediliyor. “Valerie şöyle yapsa iyi olur” başlığı altındaki karikatürde Trierweiler’in havaya kaldırdığı pankartta “fallokrasi” (Erkek egemen demokrasi), vücudunda ise “Maçoyu s..sinler" sloganları göze çarpıyor.

Gazetedeki bir başka sayfada yer alan karikatürde de Papa Françesko, Hollande “Tanrıya kim hesap verecek sayın cinsel sapkın” diyor. Charlie Hebdo böylece skandalın ardından, kadın haklarını savunan nadir yayınlardan biri oldu.

GAYET SOKAĞA ÇIKTI
Bu arada Julie Gayet, skandal patlak verdiğinden beri ilk kez Paris sokaklarından görüldü. Paris Match dergisi 41 yaşındaki aktrisi arkadaşları ile birlikte görüntülerini yayınladı.

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~yC2Wk$4j7

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply