VIDEO: Nahé aktivistky šokovaly turisty v Paříži. Svlékly se v Louveru

Paříž - Sedm aktivistek ukrajinské feministického hnutí Femen si dnes v muzeu v Louvru svléklo trička na podporu Tunisanky, kterou tamní policie údajně znásilnila a pak obvinila z veřejného pohoršení. Obnaženou hruď s anglickými a francouzskými nápisy NE je Ne ukázaly před slavnou sochou Venuše Milóské. Na jedno z největších lákadel místních sbírek pak pověsily transparent s nápisem Rape me I am immoral (Znásilněte mě, jsem nemravná).


Venuše Milóská pochází z antického Řecka a je jedním z pokladů Louvru. Incidentu využili turisté, kteří do příchodu ochranky scénku fotografovali a natáčeli na video. Hlídači pak transparent ze sochy sundali a demonstrantky místo bez dalších incidentů opustily, napsala AFP. 

"Byly jsme tam, abychom... požádaly o spravedlnost pro násilníky," řekla AFP Inna Ševčenková, jedna z vůdčích osobností této ukrajinské skandální skupiny. Ševčenková z Ukrajiny uprchla před zatčením za to, že nedávno v Kyjevě podřezala dřevěný kříž na protest proti věznění ruských rockerek z Pussy Riot. 

Ukrajinské hnutí Femen je známé protesty svých členek s odhaleným poprsím. Polonahé aktivistky tak v minulosti protestovaly v Rusku nebo v Londýně. 

Tunisanku, která se v září údajně stala obětí znásilnění, v úterý vyslýchal vyšetřující soudce v Tunisku, aby rozhodl o případném obvinění mladé ženy z nemravnosti. Podle obžaloby, která se opírá o svědectví policistů, byla žena v nemravné poloze uvnitř vozu, kde ji a jejího snoubence policisté překvapili. Dva policisté pak prý odvedli 27letou ženu do policejního vozu, kde ji znásilnili.

We have hands to stop it! from FEMEN Video on Vimeo.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Open all references in tabs: [1 - 5]

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~GtGpP$1kc

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply