VIDEO: Nahé Ukrajinky demonstrovaly v Davosu

Hlavní strana Zahraničí Evropa


28.01.2012 16:05

Tři ukrajinské demonstrantky, které chtěly během Světového ekonomického fóra v Davosu upozornit na osud chudých lidí tím, že se do pasu odhalily, zadržela švýcarská policie. Nevadila ani tak nahota protestujících, jako to, že se snažily proniknout do VIP prostor kongresového střediska, kam se smí jen na pozvání.

Ženy "nahoře bez" se pokoušely přelézt bezpečnostní plot, a tak je policie zadržela. Teplo jim přitom zřejmě moc nebylo - podle internetových meteorologických stránek se teplota v Davosu pohybuje kolem tří stupňů nad nulou a mírně prší.

Aktivistky patří ke skupině Femen, která se stala na Ukrajině populární díky malým "odhaleným" protestům. S jejich pomocí se snaží upozornit na celou škálu problémů včetně útlaku politické opozice a za protesty příležitostně vyrážejí i do dalších zemí.

 

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Diskuse

Vstupte do diskuse

Open bundled references in tabs:

Via: tyden.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~gb6eS$Ta

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply