Wojewódzki i Figurski? naszym zdaniem powinni siedzieć.

Wojewódzki i Figurski? naszym zdaniem powinni siedzieć.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-07-07

- Wojewódzki i Figurski? Najchętniej wsadziłybyśmy ich do więzienia! – mówi w wywiadzie dla “Wprost” Jewhenija Krajzman, jedna z najbardziej znanych aktywistek ruchu Femen, komentując żart o gwałceniu Ukrainek, za który program dziennikarzy został zdjęty z anteny radia Eska Rock. – Może zaczną się zastanawiać nad tym, co mówią – dodała Krajzman.

Do tej pory organizacja Femen, znana z rozbieranych protestów, milczała na temat żartu prezenterów.

Femen był zajęty czymś innym. – Praktycznie codziennie organizowałyśmy akcje przeciwko Euro 2012 – mówi w rozmowie z “Wprost” Jewhenija Krajzman.

 

 

- Wojewódzki i Figurski? Najchętniej wsadziłybyśmy ich do więzienia! – podkreśla. – Na tę chwilę jesteśmy usatysfakcjonowane, choć naszym zdaniem za te słowa powinni siedzieć. Przyglądamy się ich działalności – dodaje.

Krajzman przekonuje, że Femen zorganizuje protest, jeśli dziennikarze jeszcze raz powiedzą coś podobnego. – Oni uważają nas za mięso do zaspokajania swoich zachcianek albo za woły robocze. Nikt nie ma prawa tak traktować kobiet, nie ważne czy z Ukrainy, czy jakiegokolwiek innego kraju – tłumaczy.

W programie dziennikarze rozmawiali o jednym z meczów reprezentacji Ukrainy rozegranym podczas Euro 2012. Wojewódzki mówił m.in., że “zachował się jak prawdziwy Polak” i “wyrzucił swoją Ukrainkę”. Figurski dodał: “Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę” oraz: “Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił”.

Sprawa wywołała poruszenie w Polsce. Rada Etyki Mediów zaapelowała do KRRiT o zajęcie się sprawą. Uznała słowa dziennikarzy za przejaw ksenofobii, rażące chamstwo i typową mowę nienawiści. Podobnie oceniło je polskie MSZ i minister sprawiedliwości. Zaprotestowało też ukraińskie MSZ i zażądało przeprosin.

Źródła: Wprost, Onet Wiadomości

Możesz przeskoczyć na koniec i zostawić odpowiedź. Pingi w tej chwili nie są dozwolone.

Via: wirtualnapolonia.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~QoFFg$1KH

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply