Femen değil kıdem protestosu

Denizli’de her hafta farklı bir eylem yapan DEBA işçileri, bu kez Bayramyeri Meydanı’nı tercih etti. DEBA’den 10 aylık maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadıklarını belirten işçiler, alacaklarını ödeninceye kadar eylem yapmaya devam edeceklerini söyledi. Fabrika sahibi Esat Sivri’yi protesto eden işçiler, üzerlerindekileri çıkarttı.

 

İşçiler adına açıklama yapan Turgay Sobay, “Alacaklarımız ödeninceye kadar eylemlere ara vermeyeceğiz. İşçiler olarak 2.5 yıldır eylem yapıyoruz. Bizi mağdur ettiler. Bizim sırtımızdan lüks yaşadılar. Siyasetçiler yardım etmedi. Kimse bize ne yapıyorsunuz demedi. Çözüm istiyoruz. Eylemlerin dozunu artıracağız. Sadece benim 45 bin lira alacağım var. Çok sayıda arkadaşımın binlerce lira alacakları var. Bu yüzden eşinden boşananlar var. Bir lokma ekmeğe muhtaç hale geldik” dedi.
‘Bu daha başlanğıç, mücadeleye devam’ diye slogan atan işçiler, daha sonra üzerlerini giyerek eylemi sona erdirdi.

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~tZEHQ$4pk

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply