FEMEN’den Berlinale’de çıplak protesto

Dün akşam Berlin’de açılış yapan dünyanın önemli film festivallerinden Berlinale’nin kırmızı halısı, feminist grup FEMEN’in baskınına uğradı. Festivale olan medya ilgisinden yararlanan grup, Postdam Meydanı’na üstsüz koşarak kadın sünnetini protesto etti.

Jane Fonda, VeronikaFerres ve Nina Hoss’un kırmızı halıda bulunduğu esnada birden kalabalık arasında kameraların önüne sıçrayan çıplak FEMEN üyelerinin bedenlerinde kadın sünnetini protesto eden sloganlar yazılıydı. Kadınlar kısa süre içerisinde güvenlik görevlileri tarafından kırmızı halıdan alınıp polise teslim edildi.

Ukraynalı grup bir kaç saatini karakolda geçirdikten sonra serbest bırakıldı. Bu duruma alışık olan aktivistler, amaçlarına ulaştıklarını ve tüm dünyanın mesajlarını aldıklarını söyledi.

FEMEN ayrıca Almanya’nın başkenti Berlin’de ofis açmak istediğini ve buradaki amacın kanunen yasak olmayan seks işçiliğine karşı savaşmanın olacağını açıkladı.

Via: gazetea24.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~oq7ci$2Cr

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply