Femen’den IŞİD protestosu

Vucütlarının üst kısmındaki elbiseleri çıkararak Göteborg il merkezinde bir eylem gerçekleştiren kadınların yürüyüşüne bini aşkın kişi katıldı. Vücutlarının üst kısımlarına IŞİD çetelerini protesto eden sloganlar yazan kadınlar, ellerinde de DAİŞ çetelerinin katliamlarını gösteren resim ve dovizler taşıdılar.

Gösteriye katılan kadınlardan Jenny Wenhammar, Expressen Gazetesine yaptığı açıklamada “Üzerlerimizdeki yazılar DAİŞ’ın neler yaptığını gösteriyor. Biz ne kadar korkunç olduğunu göstermek için DAİŞ’e elaman toplamaya çalıştık” diyor. DAİŞ çetelerinin insanların kafalarını nasıl kestiklerini de canlandırdıklarını belirten Wenhammar, DAİŞ saflarına katılanlara “On ekstra bakire” vaad ettiklerini de söylüyor.

Araç trafiğinin aksamasına yol açan eyleme müdahale etmediği için polise teşekkür eden Wenhammar “Eylemi tramvaylarda başlattık. Sonra da il merkezine yöneldik. Bin kişi bizimle beraber yürüdü” bilgisini verdi.

IŞİD çetelerine ilişkin kamuoyunun aydınlatılmasının önemli olduğunu belirten eylemci kadınlardan Jenny Wenhammar “Onlar dünyanın en rezilleri. Başkalarının neye inanacağına karar veriyorlar. Biz her çeşit ataerkil dine karşıyız” şeklinde konuştu.

Via: yuksekovahaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~x3vVF$5UZ

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply