Titulní stranaFotbalReprezentaceME 2012VIDEO: M*dat EURO! Nahé …

Fotbalový šampionát na Ukrajině je v očích aktivistek jen propagací sexuální turistiky, a proto proti němu bojují, jak se dá. Před nedávnem se pokusily ukrást v Dnětropetrovsku pohár pro mistry Evropy, ve čtvrtek si vzaly na paškál právě maskoty v centru hlavního města.Fanoušci, na EURO pozor! Každá pátá prostitutka je HIV pozitivní

"Denně dnes před EURO přibývají v Kyjevě masážní salóny, noční kluby, striptýz bary, které jsou jen krycím názvem pro prostituci," vysvětlovala jedna z čelních představitelek hnutí Inna Ševčenková hlavní důvody akcí FEMEN proti mistrovství v rozhovoru pro časopis Reflex.

"Nejednou jsme přišly na policii a daly jsme jim na podnose adresy bordelů, o nichž jsme věděly. A nic se nedělo. Přitom prostituce je u nás trestná. Ochrannou ruku nad sexuálním průmyslem totiž drží politici a policie. Pro ně jsou to peníze do jejich vlastní kapsy," popisuje místní praxi čtyřiadvacetiletá vysokoškolačka.

Na protest proti šampionátu, který za týden začíná, aktivistky z hnutí FEMEN "upravily" v centru Kyjeva na trávníku vyvedené maskoty Slavka a Slaveka.

Pomocí vlastních těl i součástí samotných postaviček jim vytvořily v rozkroku obří erekci a vše doplnily nápisem "Fuck EURO".


Aktivistky z hnutí FEMEN protestují proti EURU jako propagaci sexuální turistiky. V Dnětropetrovsku se pokusily ukrást trofej pro mistra Evropy

Stejně bleskový byl ale i zásah ukrajinské policie, která obnažené aktivistky začala okamžitě zatýkat, cpát do aut a odvážet. Jedno je ale jasné – určitě to nebyla poslední akce FEMEN proti fotbalovému šampionátu.

"Chceme překazit tento turnaj. Chceme přinutit celý svět, aby se zamyslel nad tím, že organizátoři mistrovství jsou zodpovědní za to, že se dnes Ukrajina proměnila v jeden velký 'bordel'," řekla Ševčenková Reflexu a varovala před obrovským počtem ukrajinských prostitutek, které jsou nakažené virem HIV.

"U nás žije více než půl miliónu pacientů s virem HIV. A samozřejmě že řada z nich je právě mezi prostitutkami. Nechápu, že cizincům stojí pár minut sexu za takové riziko. Vždyť jenom v Oděse žije podle odhadů WHO na 150 tisíc lidí s virem HIV nebo nemocí AIDS. To jsou přece strašná čísla," uvedla v rozhovoru s příznačným názvem Prsa proti fotbalu...

předchozí


Na náměstí v Kyjevě proběhly kvůli aktivistkám z FEMEN přímo manévry

další

Na náměstí v Kyjevě proběhly kvůli aktivistkám z FEMEN přímo manévry

1/25

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: isport.blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~TAAAi$12d

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply